Najmniejsza cząstka elementarna. Budowa atomu chemia gimnazjum

Tak rozpoczyna się opisywanie atomu. W każdym razie zazwyczaj. Wszystko bowiem co nas otacza jest zbudowane z atomów. Sam atom składa się z jądra atomowego, neutronów i protonów. Ilość określa liczba atomowa i masowa.

Budowa atomu chemia gimnazjum

Przygodę z chemią, uczniowie rozpoczynają w klasie 7 i już na początku potrafią znienawidzić ten przedmiot. Materiału do nauki jest sporo. Chwilami przypomina nawet matematykę. Niemało jest obliczeń i nawet wspaniałe, kolorowe programy multimedialne tylko w części potrafią pomóc w nauce. Starają się w przystępny sposób podzielić materiał tematycznie. Później wprowadzają testy, przedstawiają terminologię. Dużą pomocą są filmy. W przystępny sposób tłumaczące to, co jest przecież niewidoczne.
Dużą pomocą są ćwiczenia. Uczeń ma szansę samodzielnie poćwiczyć i jeszcze raz poćwiczyć. Kiedy wzrośnie jego pewność siebie to znaczy, że opanował materiał i jest gotów do testów.

Budowa atomu chemia, czy fizyka? Tak fizyka także zajmuje się budową atomu, ale od innej strony. Chemia zajmuje się procesami chemicznymi i związkami organicznymi.
Drogi uczniu, przygotuj się do tych dwóch trudnych przedmiotów.

 

You may also like...

Comments are closed.