Grecki wynalazek – konstrukcje geometryczne prezentacja

Nikt dokładnie nie wie od jak dawna ludzie wykorzystywali konstrukcje geometryczne. Wiadomo jednak, że pierwsze miały charakter użytkowy. Były one wykorzystywane przy takich rzeczach jak wytyczanie kierunków równoległych i prostopadłych, wyznaczanie kątów oraz planu budowli.

konstrukcje geometryczne prezentacja

Do dziś możemy cieszyć się zabytkami świadczącymi o dużej i stale rozwijającej się umiejętności budowania różnych figur geometrycznych.
W większości jednak nasza wiedza opiera się na badaniach, nie wiemy jak powstały niektóre konstrukcje. Piramidy do dzisiaj są tajemnicą i mimo wielu badań nikt nie wie jak powstało Stonehenge. Skąd ludzie wiedzieli jak budować? Czym sobie pomagali tworząc konstrukcję? konstrukcje geometryczne prezentacja
Dopiero Grecy stworzyli definicje i twierdzenia. Mało jednak prawdopodobne, żeby jakakolwiek budowla dotrwała do naszych czasów w niezmienionej formie. To co oglądamy dzisiaj przez wieki było przerabiane, remontowane, odrestaurowywane.
Oczywiście na początku był okrąg, wszystko na nim się opierało. Konstrukcje zaczęto projektować w oparciu o linie proste. Dwa punkty, linia, połączenie. I tak dalej. Powstają figury geometryczne, z figur wyłaniają się zarysy planów. Trzeba dopracować i sprawdzić.

 

You may also like...

Comments are closed.