Czy zielona herbata poprawia trawienie?

Picie zielonej herbaty niesie wiele korzyści dla zdrowia. Działa ona na wiele układów w naszym organizmie, między innymi na układ pokarmowy. W jaki sposób wpływa na naszą kondycję zdrowotną?

Zielona herbata trawienie

Zielona herbata często jest polecana przez lekarzy i dietetyków osobom, którym zależy na zmniejszeniu masy ciała. Oczywiście, nie zastąpi zbalansowanej i zdrowej diety ani ćwiczeń, ale może znacząco pomóc.

W jaki sposób? Przede wszystkim w jej składzie znajdują się katechiny, a w szczególności substancja nazywana galosanem epigallokatechiny, w skrócie EGCG. Są one w głównej mierze odpowiedzialne na usuwanie tkanki tłuszczowej, a ich działanie jest wielotorowe. Przede wszystkim blokują wchłanianie nowego tłuszczu z pożywienia. Równocześnie wpływają również na szybsze spalanie wcześniej zmagazynowanego tłuszczu.

Oprócz katechinów w herbacie znajduje się również teina, która wpływa na regulację procesu trawienia. Zmusza ona organizm do bardziej efektywnego działania, a zatem szybszej przemiany materii, a w efekcie pozbywania się zbędnych kilogramów.

Zielona herbata, pita codziennie, to fenomenalne rozwiązanie dla zdrowia.

 

You may also like...

Comments are closed.