Dlaczego warto jeść orzechy?

Jeśli szukasz zdrowej przekąski, orzechy mogą być najlepszą,smaczną opcją. Nie każdy lubi te same rzeczy, na szczęście jednak wybór orzechów jest bardzo duży i każdy znajdzie te, które będą mu odpowiadać. Które orzechy są zdrowe i dobre do schrupania?

Orzechy laskowe

Jeśli nie lubisz nic więcej niż ciasteczka z orzechami laskowymi, masz szczęście. Są niesamowicie korzystne dla zdrowia, ponieważ są wypełnione takimi rzeczami, jak witaminy A i B. Orzechy laskowe mają zdrową dawkę błonnika pokarmowego, a także pomagają podnieść dobry poziom cholesterolu, jednocześnie obniżając zły. Nie tylko wyświadczasz sobie przysługę gdy zjadasz je garściami, ale także pomagasz środowisku.

Orzechy włoskie

Orzechy włoskie to jeden z tych smakołyków, o których możesz pomyśleć tylko podczas wakacji, a szkoda. Są pełne niesamowitych rzeczy, zaczynając od ton witaminy E i zdrowych tłuszczów. Wszystkie te rzeczy nie tylko pomagają utrzymać dobre zdrowie serca, ale niektóre badania sugerują, że dodanie ich do regularnej diety może obniżyć ryzyko zawału serca nawet o 51 procent. Zdrowa porcja orzechów włoskich pomoże również odeprzeć depresję – zawierają one oleje omega 3, które wykazują podniesienie poziomu serotoniny w mózgu. Mimo że orzechy wydają się tłuste orzech włoski kalorie nie przeszkadzają organizmowi w utrzymaniu wagi ponieważ są to te „dobre” tłuszcze.

Pistacje

Ludzkość spożywa pistacje od zarania naszych dni, a jest ku temu dobry powód: w tej małej łupince jest dużo składników odżywczych. Są bogate w białko i błonnik, a jedna porcja da ci taką samą ilość potasu, jaką dostaniesz z banana. Zostały one powiązane z pomocą w kontrolowaniu poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, a dodanie ich do diety pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

 

You may also like...

Comments are closed.